CERTA | TSI CCS
22165
page-template-default,page,page-id-22165,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
certa_01
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Publikacja nowej TSI CCS

15 czerwca 2016 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zostało opublikowane rozporządzenie wprowadzające nową Techniczną Specyfikację Interoperacyjności dla podsystemów Sterowanie.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 5 lipca 2016 r. i jednocześnie uchyla decyzję 2012/88/UE (z jej późniejszymi zmianami).

Najbardziej widoczną zmianą względem decyzji 2012/88/UE jest wprowadzenie trzeciego zestawu specyfikacji obowiązkowych oraz specyfikacji o charakterze informacyjnym. Specyfikacje GSM-R w nowych zestawach należą do wzoru 1 (baseline 1), a nie jak dotychczas do wzoru 0 (baseline 0). Przyjmuje się, że nowa wersja zestawu specyfikacji GSM-R jest całkowicie wstecznie kompatybilna, dlatego wchodzi ona także do wcześniejszych zestawów specyfikacji ERTMS.

Wszystkie zestawy specyfikacji obowiązkowych i informacyjnych są publikowane na stronie Agencji Kolejowej Unii Europejskiej.